Fantastyka zawita w Jastrzębiu-Zdroju

Dla fanów kultury japońskiej i fantastyki rok 2017 zdecydowanie będzie ciekawy! Po raz pierwszy w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się konwent cospleyowy w stylu dalekiego wschodu.

Kregulcowe Dni to konwent, którego głównymi tematami będą fantastyka oraz kultura dalekowschodnia, ze szczególnym naciskiem na Japonię. Na imprezach będzie można znaleźć między innymi gry planszowe oraz elektroniczne, RGP, larpy, panele i warsztaty tematyczne, konkursy, a także gry i zabawy nawiązujące do konwencji imprezy. Pojawią się ciekawi goście, którzy przeprowadzą bardzo interesujące warsztaty.

Nie zabraknie także cosplayowego konkursu z nagrodami. Zatem postacie mangi, anime, gier, filmów i komiksów są mile widziane, a tym bardziej pożądane podczas Kargulcowych Dni. Jury wybierze autorów najlepszych przebrań.

Zgłoszenia do konkursu oraz wszelkie media potrzebne do prezentacji (zdjęcie, podkład muzyczny itp ) należy przesyłać na adres: cosplay.kregulec@gmail.com.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, pseudonim i nazwisko uczestnika, informację o postaci (nazwa oraz skąd pochodzi), zdjęcie oryginału postaci, zapowiedź do występu i przewidywany czas jego trwania, podkład muzyczny oraz wytyczne co do rozmieszczenia potrzebnych akcesoriów.

Nie zabraknie też śląskiego akcentu. Nic dziwnego, przecież Kargul to prawdziwy Ślązok kryjący nie jedną tajemnicę pod swoją postacią.

Konwent odbędzie się w sobotę, 11 lutego, w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka przy ul. Śląskiej 6. Cena biletu to 15 zł.

14939582_1857630084470418_8760333205875882164_o