Biblioteka Śląska oraz Syndykat Dziennikarzy Województwa Morawsko-Śląskiego i Ołomunieckiego ogłosiły kolejną – czternastą – edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa.

W konkursie mogą uczestniczyć profesjonalni fotograficy, i amatorzy współpracujący ze śląskimi gazetami i portalami internetowymi lub zamieszkali na Śląsku (województwo śląskie, dolnośląskie, opolskie oraz województwo morawsko-śląskie Republiki Czeskiej). Na konkurs mogą być nadsyłane zarówno prace publikowane, jak i niepublikowane wykonane od 1 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2016 roku.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu, jak również dokumentacja wydarzeń i przemian zachodzących wokół nas. Fotoreporterzy zgłaszają swoje najlepsze zdjęcia wykonane w poprzednim roku. W konkursie uczestniczą profesjonalni fotograficy i amatorzy, współpracujący z lokalnymi gazetami i portalami internetowymi lub zamieszkali na Śląsku – w tym także z województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz morawsko-śląskiego i ołomunieckiego Republiki Czeskiej. Najlepsze fotografie konkursowe wybiera profesjonalne jury. Wyróżnione prace są eksponowane na wystawie w holu głównym Biblioteki Śląskiej. Czytelnicy katowickiej książnicy dodatkowo przyznają Nagrodę im. Krystyny Bochenek.

Zdjęcia można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Działu Promocji Biblioteki Śląskiej. Termin składania prac upływa 7 lutego. (decyduje data stempla pocztowego). Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Śląskiej przez cały marzec, a uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 16 marca.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej :

http://www.bs.katowice.pl/pdf/SFP_2016_regulamin.pdf

oraz w regulaminie

http://www.mojestypendium.pl/konkurs/slaska-fotografia-prasowa/