Zmiany na stanowisku zastępcy prezydenta

Od dziś funkcję pierwszego zastępcy prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój będzie pełnił Roman Foksowicz. Zastąpi ustępującego z urzędu Ryszarda Rakoczego.

Wczoraj swoją dwuletnią pracę na stanowisku zastępcy prezydenta zakończył Ryszard Rakoczy. Od grudnia 2014 roku sprawował pieczę m.in. nad resortami architektury, geodezji, infrastruktury czy zamówień publicznych.

Dziękuję wszystkim, z którymi dane mi było pracować, za owocną współpracę. Przede mną nowe wyzwania. Mam nadzieję, że z nałożonych na mnie obowiązków wywiązałem się dobrze – mówi Ryszard Rakoczy.

Dziś, 1 lutego, jego miejsce zajmie Roman Foksowicz. – Od lat działam na rzecz miasta. Powołanie mnie na stanowisko zastępcy prezydenta traktuję jako duże wyróżnienie i obowiązek wobec jego mieszkańców – deklaruje Roman Foksowicz.

Roman Foksowicz ukończył pięcioletnie studia magisterskie na kierunku politologia o specjalności polityka społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez sześć lat pracował w jastrzębskim Urzędzie Miasta. Następnie objął stanowisko dyrektora w biurze poselskim, a ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą. Od 2010 roku jest radnym Rady Miasta.

Nowemu zastępcy prezydenta będą podlegać wydziały: Architektury, Geodezji i Kartografii, Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, Mienia, Funduszy Pomocowych i Nadzoru Właścicielskiego oraz Biuro Zamówień Publicznych.

fot. Piotr Kędzierski