Sukcesy jastrzębskich biegaczy

Dwa medale zdobyli nasi zawodnicy podczas Halowych Mistrzostw Śląska, które odbyły się w Ostrawie.

Złoto w zaciętej rywalizacji wyszarpał Daniel Głuszek pokonując na dystansie 600 m młodzików o 0,01 s. zawodnika z Bytomia. Daniel poprawił swój rekord klubu młodzików z ubiegłego roku, który również ustanowił podczas Mistrzostw Śląska, gdzie zajął czwartą lokatę.

Brązowym medalistą został Dawid Krakowski, który wykorzystał swoją szansę w biegu juniorów na 300 m. Dawid pobiegł w rekordowym dla siebie czasie uzyskując 36.86 zdobywając swój pierwszy krążek. Wprawdzie Dawid uzyskał czwarty czas dnia, ale zawodnik z trzecim czasem wystąpił w biegu na 300 m nieregulaminowo.

Absolutny rekord klubu na 60 m ustanowiła Antonia Michalak, juniorka młodsza, zostając tym samym samodzielną rekordzistką z czasem 8.41. Do tego wyniku Antonia dołożyła rekord na 200m (27.45) co również jest najlepszym wynikiem w historii klubu w hali.

 

W sprincie młodzików wystartowało dwoje naszych zawodników. Jako pierwsza w bloki stanęła Gosia Lose, która uzyskując 8.86 ustanowiła swój nowy rekord życiowy w hali. Jako drugi na 60m wystartował Łukasz Urbanek, który uzyskał wynik 8.06 sek.

 

inf. KB MOSiR