Cenny punkt z mistrzem kraju

Mecz Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle był hitem ostatniej kolejki PlusLigi. Walczący o czołową czwórkę w tabeli, jastrzębianie rozegrali z mistrzami Polski pięciosetowy pojedynek.

Dwa pierwsze sety piątkowego spotkania przebiegały pod dyktando gospodarzy. Do znakomitego duetu Muzaj-Oliva dołączył tego dnia Jason de Rocco, który wysoką skutecznością w ataku oraz świetnymi zagrywkami powiększał punktową zdobycz nad faworyzowaną ekipą mistrza kraju. Ostatecznie po dość wyrównanych końcówkach, dwie pierwsze partie padły łupem Jastrzębskiego Węgla. W trzeciej partii początkowo mecz toczył się równo, jednak za sprawą świetnie dysponowanych Wiśniewskiego i Konarskiego, kędzierzynianie odskoczyli gospodarzom na kilka punktów i przewagi nie pozwolili sobie wydrzeć do końca seta. Odsłona czwarta była konsekwencją trzeciej partii, a nakręceni wygraną gracze ZAKSY znów byli w natarciu i doprowadzili do wyrównania 2:2. Tie-break na fali rozpoczęli zawodnicy z Kędzierzyna, którzy prowadzili już na samym początku ostatniej partii meczu 3:0. Po czasie na żądanie szkoleniowca jastrzębian, Marka Lebedewa zawodnicy Jastrzębskiego rozpoczęli odrabianie strat na tyle skutecznie, że po zmianie stron na tablicy wyników widniał rezultat 11:12. Niestety, atomowe zagrywki Sama Deroo doprowadziły najpierw do piłki meczowej, a następnie do zakończenia tego spotkania. Tym samym to goście mogli zapisać na swoje konto kolejną wygraną w PlusLidze. Jastrzębski Węgiel natomiast szykuje się już do kolejnej trudnej batalii, która tym razem odbędzie się na Podpromiu w Rzeszowie. Mecz z Asseco Resovią w sobotę, 18 lutego o 20.00.
MVP: Łukasz Wiśniewski.

 

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:23, 25:23, 19:25, 18:25, 11:15)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Boruch, Kosok, Oliva, De Rocco, Popiwczak (libero) oraz Strzeżek, Ernastowicz, Gil, Bachmatiuk, Gdowski (libero)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Konarski, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Deroo, Buszek, Zatorski (libero) oraz Witczak, Czarnowski, Pająk, Banach

 

fot. Piotr Kędzierski