Moja  Grecja – Błękitno biało

Mimo zimy za oknami, Galeria pod Sową przenosi się do gorącej i pięknej Grecji. Wszystko to dzięki nowej, wyjątkowej wystawie zdjęć Andrzeja Waltera.

Andrzej Walter  to pisarz, poeta, publicysta, krytyk literacki oraz fotografik. Członek Zarządu Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Redaktor Tygodnika Literackiego Pisarze.pl. Jest autorem sześciu tomików poezji oraz wielu wystaw fotografii w kraju i za granicą. Największy jego sukces to zwycięstwo w konkursie fotograficznym w USA Magazynu Photographers Forum w roku 2001, w którym uczestniczyło 22 tysiące fotografów z ponad 40 krajów świata.

Obecny projekt fotograficzny ukazuje głęboką fascynację Grecją, jej atmosferą, barwami, specyfiką – pokrywa się też z fascynacjami literackimi. Moja  Grecja – Błękitno biało to pewien element z kręgu poszukiwań autora. Jego debiutancka wystawa w 2002 roku była wstępem do tych poszukiwań.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 lutego 2017 o godzinie 18:00 w kawiarence  „Pod Sową” (Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju).  Wystawę oglądać można do 28 lutego. Wstęp wolny.

Fot. A Walter Grecja