Polichrom w Gimnazjum nr 3

Gimnazjum nr 3 zostało zakwalifikowane do trzeciej edycji gry Polichrom. Składa się ona z trzech etapów, a każdy oceniany jest oddzielnie i składa się z misji ,wyzwań, tasków.

Po zakończeniu całej gry zsumowane zostaną punkty z kolejnych etapów i wyłoniony zwycięzca. Warunkiem uzyskania punktów za zadanie jest wykonanie go w określonym czasie oraz złożenie raportu.

W skład drużyny wchodzą uczniowie Gimnazjum nr 3 – wolontariusze. W ramach działań Polichromu drużyna wraz ze społecznością szkolną oraz lokalną społecznością parafialną zorganizowali na rzecz osób samotnych, bezdomnych i świetlicy środowiskowej zbiórkę słodyczy, produktów długoterminowych i odzieży.

Uwolniliśmy polichrom wszędzie tam, gdzie mogła się wkraść samotność. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odkrywaliśmy uśmiechy na twarzach różnych osób: samotnych, dzieci i starszych ludzi. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się włączyć całą społeczność szkolną w uwalnianie polichromu – mówią uczestnicy akcji.

Ważnym działaniem w ramach wyzwań Polichromu jest ogólnoświatowa kampania społeczna przeciw przemocy wobec kobiet: „One Billion Rising”. Elementem wspólnym jest taniec. Drużyna z Gimnazjum nr 3 włączyła się w te działania i 14 lutego cała społeczność szkolna zatańczyła na znak protestu wobec przemocy na świecie.

Gra Polichrom została przygotowana w ramach projektu „Gra w wolontariat” realizowanego przez Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich finansowanego z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizatorem gry jest Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

 

fot. nad. Gimnazjum nr 3