Młodzież zrealizowała społeczną reklamę

Propagowanie wśród młodzieży szkolnej zdrowego trybu życia, wolnego od używek i innych uzależnień jest ważnym aspektem życia codziennego. W związku z tym Straż Miejska przygotowała konkurs profilaktyczny dla dzieci i młodzieży jastrzębskich szkół.

Straż Miejska przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz z portalem internetowym tuJastrzebie.pl zorganizowali konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na realizację filmu – reklamy społecznej z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu, substancji psychoaktywnych i innych.

W konkursie wzięło udział 10 szkół: G3. G11, G2, G12, G6, ZS2, ZS5, ZSSS, ZSH, ZS3. Do II etapu przeszli: G6, G12, ZS3, ZS5, ZSH. Konkurs miał na celu aktywizację młodzieży i szerzenie wśród młodych ludzi świadomości, jak ważna jest profilaktyka przeciw uzależnieniom, które nas otaczają.

W wyniku głosowania internautów III miejsce zdobył ZS3, II miejsce zajęło G12, a I miejsce powędrowało do G6. Filmy zostały nagrane przez profesjonalną ekipę filmową z portalu tuJastrzębie.pl.

DSC_1676.NEF

DSC_1615.NEFDSC_1630

fot. Agata Krypczyk