Pogotowie otrzymało pulsoksymetry

Cztery pulsoksymetry NONIN serii 8500 wraz z etui otrzymało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach – Stacja Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju. Przekazanie sprzętu odbyło się 21 lutego w Urzędzie Miasta.

Pulsoksymetr to medyczne urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi (nasycenia krwi tętniczej tlenem) oraz monitorowania i pomiaru tętna. Urządzenia są niezbędnym wyposażeniem karetek pogotowia.

Pulsoksymetr to urządzenie do mierzenia pulsu oraz natlenienia krwi w ciele pacjenta. Mamy tego typu sprzęt, natomiast ten jest wysokiej jakości, bardzo dobry i dokładny, a co najważniejsze długotrwały. Jest on potrzebny do stwierdzenia stanu pacjenta. Ratownik pierwsze co robi, to właśnie mierzy ciśnienie, puls, natlenienie krwi i dzięki temu może stawiać dalszą diagnozę – wyjaśnia Robert Ostrowski, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju.

pogotowie2

fot. Piotr Kędzierski

Nowe urządzenia będą służyły mieszkańcom miasta, ponieważ zasilą karetki pogotowia obsługujące teren Jastrzębia-Zdroju.

Zakupy zostały sfinansowane przez Urząd Miasta. Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy byli dobrze zdiagnozowani i szybko uzyskali pomoc – podkreśla Anna Hetman, prezydent miasta.

Zakupione ze środków budżetu miasta urządzenia kosztowały 6 709,71 zł.