Warsztaty z barberem w ZSZ

Moda na tzw. drwala zapoczątkowała prawdziwy renesans w dziedzinie fryzjerstwa męskiego, które nie ogranicza się już tylko do stylizacji włosów.  Współczesny mężczyzna coraz częściej korzysta z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich, których przyszłością jest pielęgnacja i formowanie zarostu.

20 lutego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych oraz zainteresowani nauką w zawodzie fryzjer gimnazjaliści mieli okazję spotkać się z najlepszym w Polsce barberem – Dawidem Kawczyńskim – laureatem konkursu Top City Barber, właścicielem Studia Fryzjerskiego Dawid Kawczyński & BarberShop.

Podczas spotkania młodzi fryzjerzy mogli obserwować pracę mistrza, który wykonał różne stylizacje męskich fryzur i zarostów. Uzupełnieniem zajęć była prezentacja nowoczesnych, specjalistycznych narzędzi fryzjerskich oraz kosmetyków do stylizacji włosów i brody .

Z inicjatywy Macieja Wójciaka, właściciela firmy Koloryzacje.com, odbędzie się w naszym mieście Festiwal Golibrody, podczas którego będzie można przyglądać się konkursowym zmaganiom najlepszych polskich barberów. Swój udział zapowiedzieli również renomowani producenci  kosmetyków do stylizacji męskich zarostów. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia będzie Zespół Szkół Zawodowych.

IMG_0454