Zasłużony czas emerytury

Komendant Edward Deberny służył w Państwowej Straży Pożarnej ponad 42 lata, a od blisko 15 lat dowodził jastrzębską jednostką. Obecnie przechodzi na zasłużona emeryturę.

Edward Deberny dla  jastrzębian jest wzorem strażaka. Przez lata służył mieszkańcom, brał udział w różnych, często niebezpiecznych akcjach. Mimo że jego praca zawodowa kończy się, ten jednak nie zamierza zaprzestać swojej działalności w dziedzinie bezpieczeństwa.

Podczas czwartkowej sesji (23 lutego) radni jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu komendantowi wyróżniania „Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój”. Jest to najwyższy stopień uznania na szczeblu miejskim przyznawany osobom i organizacjom za całokształt pracy.

24 lutego w Kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona została uroczysta msza dziękczynna za posługę komendanta Edwarda Debernego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, jednostek, organizacji, a przede wszystkim strażacy, którzy przez lata działali wspólnie. Po uroczystości odbyło się oficjalne podziękowanie za działalność na rzecz miasta.

DSC_2399

DSC_2305

DSC_2268

fot. Agata Krypczyk

Więcej zdjęć w galerii.