6 marca rybnicki Oddział ZUS organizuje cykl szkoleń w ramach „Dnia Kobiet w ZUS”. Przewidziano bezpłatne szkolenie z zakresu zasiłku macierzyńskiego oraz zatrudniania niań w ramach umowy uaktywniającej. Swoje wystąpienia będą mieli także lekarz onkolog, fizjoterapeuta i psycholog.

To już druga taka akcje skierowana do pań z okazji ich święta. W zeszłym roku cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy, że również w tym roku przygotujemy szkolenia i warsztaty dla naszych klientek – wyjaśnia Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy rybnickiego Oddziału ZUS.

 

Już od godz. 9 rozpocznie się szkolenie eksperta ZUS dotyczące podwyższenie zasiłku macierzyńskiego do kwoty świadczenia rodzicielskiego, o godz. 11.30 zainteresowane osoby dowiedzą się jak legalnie zatrudnić nianię, by składki na ubezpieczenia społeczne dla opiekunki dziecka opłacane były z budżetu państwa. To szkolenie również poprowadzi specjalista z ZUS. W samo południe będzie można spotkać się z kosmetolożką i wizażystką, które podpowiedzą jak zadbać o siebie i swój wizerunek w pracy i po pracy.

 

– Wiadomo, że większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Stąd też coraz częściej do gabinetów rehabilitacji trafiają osoby z bólami kręgosłupa i skoliozą. Dlatego też o godz. 13.00 będzie okazja wysłuchać eksperta od rehabilitacji – fizjoterapeuty, który nie tylko opowie o profilaktyce, ale także pokaże kilka ćwiczeń, które sami będziemy mogli wykonać w pracy czy też w domu, siedząc przy biurku, by zminimalizować ból i zapobiec skrzywieniom – dodaje rzeczniczka.

 

Przyczyną wielu chorób jest stres. Co zrobić, by nasze życie było mniej stresujące, jak sobie radzić z sytuacjami trudnymi – o tym opowie psycholog podczas szkolenia o godz. 14.00. Na zakończenie, o godz. 14.30, lekarz onkolog będzie mówił o profilaktyce i leczeniu raka piersi.

 

W godz. od 9.00 do 14.00 w ZUS będzie można zbadać sobie ciśnienie krwi i poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Do dyspozycji pań będzie też brafiterka, która będzie udzielała indywidualnych konsultacji.

 

Wszystkie warsztaty, szkolenia i porady są bezpłatne.

 

6 marca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku

ul. Jankowicka 13 i ul. Reymonta 2