Siatkarze odwiedzili najmłodszych

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, Patryk Strzeżek, Jakub Popiwczak i Maciej Muzaj odwiedzili chore dzieci przebywające na Oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej.

Siatkarze jastrzębskiej drużyny wyszli z inicjatywą odwiedzin chorych dzieci Oddziału Intensywnej Terapii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Jak mówią, chcieli się włączyć w pomoc także dla tych najmłodszych dzieci, które często w ciężkim stanie przebywają na oddziale. Podczas wizyty siatkarze rozmawiali z rodzicami chorych dzieci  dodając im słów otuchy i wsparcia.

Sportowcy zadeklarowali, że podczas meczu, który został zaplanowany na 13 marca zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna, a jej dochód zostanie przekazany na potrzeby oddziału.

DSC_0404

Jastrzębski szpital już dziś składa podziękowania za inicjatywę i zainteresowanie stanem chorych dzieci i przede wszystkim dobre słowa, które na pewno są potrzebne ich rodzinom. To było bardzo poruszające spotkanie, docenione zarówno przez personel medyczny, jak również przez najbliższych małych pacjentów.

 

Inf. WSzS nr 2