Już dzisiaj spotkanie z Amazonkami

Rak piersi to nie wyrok. Choć chorobie nie zawsze udaje się zapobiec, można z nią wygrać. Najlepszym przykładem na to są kobiety, które przeżyły nowotwór, skupione w Stowarzyszeniu Jastrzębskich Amazonek „Amazonki”. 28 lutego zapraszają do Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Wrzosowej 12A na dzień otwarty.

Spotkanie odbędzie się w godzinach od 16.00 do 17.30. Jego celem będzie przybliżenie genezy i działalności Stowarzyszenia Jastrzębskich Amazonek „Amazonki”, misji, którą jest wspieranie kobiet z rakiem piersi oraz zwrócenie uwagi na konieczność skutecznej walki z chorobą. Tę może zapewnić profilaktyka, a także edukacja z zakresu samokontroli piersi, dająca szanse całkowitego wyleczenia we wczesnym stadium rozwoju choroby.

 

Ważnym elementem spotkania będzie również omówienie rehabilitacji, jak i pokaz sprzętu medycznego – protez i bielizny dla kobiet oraz strojów kąpielowych. Przesłaniem będzie wskazanie, że po mastektomii piersi, można normalnie żyć, realizować się społecznie i zawodowo.

 

Spotkanie poprowadzi Wanda Miłoś, przewodnicząca Stowarzyszenia Jastrzębskich Amazonek „Amazonki”. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców jak i osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Wstęp jest bezpłatny.