W rytm Marsza Mendelssohna

Kilkadziesiąt jastrzębskich par małżeńskich, które w tym roku obchodzą złote, szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody spotkało się 28 lutego w Domu Zdrojowym na przygotowanej dla nich uroczystości. Była to okazja do złożenia jubilatom gratulacji i życzeń, a oni sami mogli powspominać spędzone wspólnie lata.

Specjalnie dla dostojnych jubilatów jeszcze raz zabrzmiał Marsz Mendelssohna, a prezydent Anna Hetman wręczyła parom okolicznościowe medale przyznane przez Prezydenta RP.


 

35 par obchodzi w tym roku 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, 11 może pochwalić się 55. letnim stażem, cztery są już ze sobą 60 lat, ale jest też para, która przysięgę małżeńską złożyła sobie 65 lat temu.

– W Jastrzębiu-Zdroju mamy coraz więcej seniorów, ale też wiele par, które przeżyły wspólnie kilkadziesiąt lat. Złote Gody to piękny jubileusz i dobra okazja, by pokazywać młodszym pokoleniom jak przeżyć w zgodzie 50, czy nawet ponad 60 lat – to ważne w dzisiejszych czasach. Prócz tego trzeba także pamiętać o tych osobach i przebywać z nimi, czerpiąc z ich bogatych, życiowych doświadczeń. – powiedziała prezydent miasta, Anna Hetman.

DSC_0928 DSC_0882 DSC_0932

 

 

 

 

 

 

 

fot. Piotr Kędzierski