Sebastian Schwarz w Jastrzębskim Węglu

Klub z naszego miasta pozyskał nowego zawodnika – jest nim 31-letni przyjmujący, Sebastian Schwarz.

Wielokrotny reprezentant Niemiec przechodzi do Jastrzębskiego Węgla na zasadzie transferu medycznego w miejsce Scotta Touzinsky’ego, który z powodu kontuzji kolana musiał zakończyć sportową karierę. Sebastian jest graczem dobrze znanym kibicom w Polsce. W latach 2014-2016 reprezentował barwy LOTOS-u Trefla Gdańsk, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Urodzony we Freudenstadt siatkarz ma w swoim dorobku wiele znakomitych osiągnięć, zarówno na niwie klubowej, jak i reprezentacyjnej.

Jest triumfatorem Ligi Mistrzów w barwach niemieckiego VfB Friedrichshafen. Z zespołem tym sięgnął ponadto po dwa tytuły mistrzowskie i dwa Puchary Niemiec. Z kolei w latach 2008-2010 już jako zawodnik Generali Haching wywalczył kolejne dwa Puchary oraz dwa wicemistrzostwa swojego kraju.

Z reprezentacją Niemiec (ponad 150 występów) wygrał Ligę Europejską oraz zdobył sensacyjny brązowy medal mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce w 2014 roku.

Oprócz występów w rodzimych rozgrywkach ligowych, ma za sobą także grę we włoskiej Serie A (cztery sezony). W obecnym sezonie reprezentował klub rosyjskiej Super Ligi Kuzbass Kemerowo, z którym rozwiązał kontrakt i zdecydował się na grę w Jastrzębskim Węglu.

inf. Jastrzębski Węgiel | fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl