Hokeiści zakończyli sezon

Dla graczy JKH GKS Jastrzębie środowy wieczór w Nowym Targu okazał się ostatnim ligowym spotkaniem w tym sezonie. W półfinale Polskiej Hokej Ligi zameldowała się ekipa TatrySki Podhale Nowy Targ, natomiast jastrzębianie kończą rozgrywki na szóstym miejscu.

Rywalizacja w ramach ćwierćfinału była niezwykle zacięta, a każde ze spotkań przyniosło wiele emocji – także tych pozasportowych. Młody zespół z Jastrzębia-Zdroju dowodzony przez utytułowanego Leszka Laszkiewicza, bardzo dzielnie stawił czoła doświadczonej ekipie „Szarotek”  wygrywając jedno ze spotkań.  Podopieczni Roberta Kalabera nie ustrzegli się jednak błędów, które w konsekwencji miały spory wpływ na końcowy wynik rywalizacji pomiędzy drużynami z Jastrzębia i Nowego Targu. Do półfinału awansowali więc gracze Podhala Nowy Targ, zwyciężając w całej rywalizacji 4:1.


 

Mimo porażki w tej fazie ligowych rozgrywek, należy ocenić, że drużyna z Jastrzębia-Zdroju w przekroju całego sezonu prezentowała się na dobrym poziomie, nierzadko sprawiając niespodzianki w starciach z wyżej notowanymi i faworyzowanymi zespołami. Batalia o medale w PHL dopiero się rozpocznie, natomiast JKH GKS – podobnie jak inne drużyny, które odpadły w ćwierćfinałowej rywalizacji – w tym miejscu kończy rozgrywki. Jastrzębianie w końcowej tabeli sezonu 2016/2017 uplasuje się na szóstym miejscu.

 

5. mecz 1/4 finału PHL

TATRYSKI PODHALE NOWY TARG – JKH GKS JASTRZĘBIE 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

1:0 – 02:09 – Joni Haverinen – Filip Wielkiewicz
1:1 – 28:21 – Radosław Nalewajka – Tomasz Kominek (4/5)
2:1 – 29:45 – Filip Wielkiewicz – Bartłomiej Neupauer
2:2 – 50:11 – Tomasz Kulas – Marek Charvat
3:2 – 57:38 – Maciej Sulka – Jarosław Różański, Kasper Bryniczka (5/4)

 

TatrySki Podhale Nowy Targ: Juczers (B. Kapica) – Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov – Tomasik, Radzinski, Hattunen, Bryniczka, Różański – Łabuz, Sulka, M. Michalski, Neupauer, Wielkiewicz – Wojdyła, K. Kapica, P. Michalski, Siuty, Svitac.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) – Lendak, Gimiński, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz, Paś – Charvat, Latal, Kominek, Kulas, R. Nalewajka – Matusik, Kubesz, Jarosz, Wróbel, Pelaczyk – Michałowski.

Awans do 1/2 finału: TatrySki Podhale Nowy Targ (4:1 w całej rywalizacji)

 

fot. Maciej Gucik