To już czternasta edycja największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotografii studenckiej. Po raz kolejny inspirujemy, odkrywamy i dzielimy się tym, co dla nas najważniejsze – koncepcją naszego wspólnego domu, jakim jest Europa. Już od 2004 roku jesteśmy tu, by poznawać Wasze wizje Starego Kontynentu, a cel i założenia konkursu od początku pozostają takie same – nawiązanie dialogu międzykulturowego między studentami polskimi i zagranicznymi oraz wspieranie aspirujących, młodych fotografów.

Dowodem szczególnej wartości naszego konkursu jest zdobyta w 2013 roku 2. nagroda w Konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanego przez Parlament Europejski.

Co i jak?

Konkurs dzieli się na cztery kategorie:

  • Citizen of Europe, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy.
  • My Europe, my Home, czyli miejsca, które są dla nas najważniejsze.
  • Surprise me, Europe, czyli studium przypadku i zaskakujących chwil.

Incredible Is Now, nowa kategoria stworzona przez Asusa dla zdjęć, gifów i timelapsów wykonanym telefonem!

Przebieg:

  1. Etap regionalny – w każdym z dwóch regionów, na które dzielimy Polskę, jury wybiera 10% zdjęć, które następnie przejdą do etapu centralnego. Ponadto z wybranych zdjęć dodatkowo wyłaniane są po 3 z każdej kategorii, które zostaną nagrodzone na galach regionalnych.
  2. Etap centralny – z wybranych podczas etapu regionalnego zdjęć nagradzane są po 3 z każdej kategorii konkursowej. Zwieńczeniem etapu centralnego jest uroczysta gala z wręczeniem nagród i wernisażem.

Uwaga: zdjęcia nadesłane z zagranicy biorą udział tylko w etapie centralnym!

 

Kategorie

Citizen of Europe

Głównym zadaniem jest przedstawienie jednego z nas – mieszkańca Europy – w jednym ujęciu. Maksimum emocji i treści zamknięte w pojedynczym kadrze. Szeroko pojęta sztuka portretu w Waszym wydaniu.

Postcard from Europe

Europa niejedną ma twarz. Pokaż nam miejsce, do którego warto jest wracać; które jest dla Ciebie na swój sposób wyjątkowe. Czekamy zarówno na pejzaże, jak i miejskie krajobrazy. Zaskocz nas swoim wyjątkowym spojrzeniem na Europę i odkryj nieznane nam wcześniej jej zakątki.

Surprise me, Europe

To nieoczekiwane momenty tworzą wspomnienia, do których najbardziej lubimy wracać. Złap jedną z otaczających Cię krótkich chwil i spraw, by tworzyła jakąś historię. Uchwyć to, co nieuchwytne i pokaż nam twarz Europy widzianej Twoimi oczami.

 

 

Źródło: http://discovereurope.esn.pl/o-discover-europe

Regulamin: http://discovereurope.esn.pl/regulamin2016