Anna Kubiak na podium Grand Prix Polski w Gdańsku

Doskonale zaprezentowała się Anna Kubiak – zawodniczka JKTS Jastrzębie-Zdrój podczas Grand Prix Polski Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym, które odbyło się w dniach 10-12 marca w Gdańsku.

W trakcie trzydniowych zmagań, w których brało udział 241 młodziczek i młodzików z całego kraju, jastrzębska zawodniczka zajęła bardzo dobre trzecie miejsce.

W drodze do brązu Anna Kubiak wygrała kolejno sześć spotkań, tracąc w nich zaledwie dwa sety. Co najważniejsze , w 1/4 finału nasza zawodniczka nie dała żadnych szans liderce krajowego rankingu, Wiktorii Wróbel. Tak dobrze i mocno grającej Ani jeszcze nie widzieliśmy. Nic więc dziwnego, że Jarosławowi Kolekcie, trenerowi Ani, wszyscy składali gratulacje.

W półfinale, choć była faworytką tego pojedynku, musiała uznać wyższość Ilony Sztwiertni, którą nie tak dawno pokonała podczas GP Polski Juniorów w Krośnie. Kolejna nasza zawodniczka, Laura Kałużny uplasowała się na 10. pozycji, natomiast Weronika Tomczak oraz Kamila Pustelnik wywalczyły miejsca w przedziale 21-24.

Obok dziewczyn w Gdańsku wystartowali również dwaj młodzicy : Bartłomiej Skórko (miejsce 33-40 ) oraz Maciej Domin.

 

inf./fot. JKTS Jastrzębie-Zdrój