Zapuśćmy korzenie – akcja sadzenia drzew

„Zapuśćmy korzenie” – pod takim hasłem w naszym mieście prowadzona jest akcja sadzenia drzew. Zainaugurowali ją przedszkolaki i uczniowie, którzy dokonali dzisiaj pierwszych nasadzeń na terenie placówek, do których uczęszczają. Do szkół i przedszkoli z naszego miasta trafiło 400 sadzonek.

W ramach szeroko rozumianej dbałości o estetykę i stan terenów zielonych oraz środowisko przyrodnicze, od wielu lat w Jastrzębiu-Zdroju dokonuje się nasadzeń drzew i krzewów. W tym roku z okazji Dnia Ziemi miasto zakupi kolejne sadzonki, które następnie przekaże zarządom osiedli i rad sołeckich.

 

Wkrótce też, między ulicami Lompy i Grażyńskiego, w pobliżu Dworu Witczaków na Mendowcu, powstanie Skwer Ojców. Na urządzenie skweru została wybrana działka o powierzchni niespełna 0,6 ha. Według zaprojektowanych założeń powstaną dwie aleje: Aleja Synów i Aleja Córek. Rodzice, którzy chcą upamiętnić narodzenie w 2017 r. swego potomka, proszeni są o zgłaszanie swego uczestnictwa w akcji na adres mailowy: os@um.jastrzebie.pl, podając: imię i nazwisko, numer telefonu oraz płeć dziecka. Akcja nasadzeń odbędzie się 15 maja podczas Dnia Rodziny.

DSC_0277 DSC_0275

Fot. Kinga Kuś