Międzyszkolny konkurs wiedzy o Francji, Hiszpanii i Włoszech

30 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim odbył się Międzyszkolny konkurs wiedzy o Francji, Hiszpanii i Włoszech. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu wodzisławskiego, gorzyckiego, żorskiego oraz jastrzębskiego.

Wydarzenie to odbyło się pod honorowym patronatem Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, a swoją obecnością zaszczyciła imprezę Katarzyna Weiss, doradca metodyczny języka angielskiego. W konkursie wzięło udział 23 gimnazjalistów z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Jastrzębia-Zdroju. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z wybranego kraju w zakresie sztuki, turystyki, literatury, kuchni i sportu.

 

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą i zdobyli cztery wysokie miejsca. Z wiedzy o Hiszpanii I miejsce zajęła Wiktoria Kapusta, a II miejsce Patryk Ciałoń. Z wiedzy o Francji II miejsce zajęła Patrycja Adamowicz, a III miejsce Magdalena Nowak.

 

Po napisaniu testów konkursowych uczniowie mogli posłuchać prelekcji przygotowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim na temat najciekawszych hiszpańskich świąt, przekonać się jak pięknym krajem są Włochy oraz poznać bogactwo kultury Francji.

 

Dla wszystkich uczestników oraz nauczycieli opiekunów przygotowany został słodki poczęstunek. Po wręczeniu dyplomów i nagród, uczniowie szkoły goszczącej przygotowali krótkie programy artystyczne, którymi uświetnili zakończenie tego wyjątkowego dnia. Uczestnicy konkursu mogli posłuchać włoskiej i francuskiej piosenki, a także obejrzeć fragmenty „Małego Księcia” przedstawione w języku hiszpańskim i polskim. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez powiat wodzisławski, a także przez wójta gminy Gorzyce oraz inne upominki.

 

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.

 

Inf. i zdjęcie nad Zespół Szkół Nr 1