Żagle, woda i przygoda

Okazuje się, że żadna odległość nie jest w stanie ostudzić pasji jastrzębian. Żagle, woda i przygoda – to właśnie uwielbiają mieszkańcy naszego miasta.

Z roku na rok fanów żeglarskich przygód przybywa. Widać ich na wodach w całej Polsce, ale także zagranicą. Kiedyś, mimo dalekiej odległości do morza i jezior, to właśnie tu budowano jachty, które służyły do odbywania przygód na wodzie.

W piątek, 7 kwietnia, odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy przygotowanej przez GYC Szkwał zatytułowanej „Żeglujemy z pasją. Historia żeglarstwa w Jastrzębiu-Zdroju”. Wśród gości pojawił się między innymi Jerzy Radomski – polskich żeglarz, człowiek, który kilkukrotnie opłynął dookoła świat. To niezwykła jastrzębska postać pełna energii i przywiązania do pasji.

Następnie odbył się koncert z cyklu „Szantowanie z Góralską Chatą”. Na scenie pojawił się legendarny wokalista szantowy – Roman Roczeń w duecie ze znakomitym gitarzystą – Krzysztofem Kowalewskim. Zaraz po nich wystąpił Drake Sea Folk Group, który kołysał już do samego końca piątkowego wieczoru.

1 Wystawa  (4)

Relację z koncertu i wystawy można zobaczyć w galerii zdjęć.

fot. Agata Krypczyk