Zdecyduj, jaki film obejrzysz!

Podczas tegorocznych obchodów Dni Miasta, w ramach kina plenerowego, będzie wyświetlany jeden film. To mieszkańcy zdecydują o tym, co będą oglądać.

W większości sołectw, podczas czerwcowych wieczorów zaplanowane jest kino plenerowe. Organizatorzy przygotowali trzy propozycje filmów. Ten, który uzyska najwięcej głosów będzie wyemitowany. Swój głos można oddać w ankiecie opublikowanej na platformie konsultacyjnej miasta tutaj.

 

 

 

 

Propozycja 1 – „PolandJa”

Najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. „PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco.

 

Zobacz zwiastun

 

Propozycja 2 – „Kochaj”

Sawa (Olga Bołądź) wkrótce wychodzi za mąż za Jurka (Mikołaj Roznerski), o którym jej przyjaciółki mówią: „facet marzeń z wmontowanym genem idealnego męża i ojca”. Jednak Sawę zaczynają ogarniać coraz większe wątpliwości, czy to właśnie Jurek jest tym jednym, jedynym… Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się przystojny aktor – Krzysztof (Michał Czernecki). Do ceremonii zostało kilka godzin. W umówionym miejscu zbiórki, przed wieczorem panieńskim, stawiają się najlepsze przyjaciółki Sawy – lubiąca adrenalinę Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Orientu Weronika (Magda Lamparska) i perfekcyjnie zorganizowana gwiazda telewizji Oliwia (Aleksandra Popławska). Nie ma jedynie przyszłej panny młodej…

 

Zobacz zwiastun

 

Propozycja 3 – „Moje córki krowy”

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Zobacz zwiastun

 

Swój głos można oddać w ankiecie opublikowanej na platformie konsultacyjnej miasta tutaj. Głosować można do 17 maja!

Opisy filmów pochodzą z serwisu filmweb.pl