Brązowy medal PlusLigi dla Jastrzębskiego Węgla!

W rewanżowym meczu o brązowy medal PlusLigi nasz zespół wygrał w Rzeszowie 3:2 i przypieczętował wywalczenie 3. miejsca w sezonie 2016/2017.

Pierwsze spotkanie w jastrzębskiej hali widowiskowo-sportowej nasi siatkarze wygrali 3:1 i do wywalczenia brązu potrzebowali dwóch setów w niedzielnym meczu w Rzeszowie.

Podopieczni Marka Lebedewa po dwóch partiach w hali na Podpromiu przegrywali 0:2, jednak dziesięciominutowa przerwa podziałała na zespół Jastrzębskiego Węgla mobilizująco. Trzeciego seta jastrzębianie wygrali 25:21. W czwartej partii dobrze grający goście doczekali się kilku piłek setowych, które mogły dać im upragniony medal, ale fantastyczna zagrywka gospodarzy odwróciła stan gry na 25:24 dla Asseco Resovii. Z wojny nerwów lepiej wyszli jastrzębianie, którzy ostatecznie zwyciężyli 28:26 i doprowadzając do tie-breaku zapewnili sobie brązowy medal tegorocznych rozgrywek PlusLigi.

W tie breaku nie było już emocji, a jastrzębianie wygrali w nim 15:9.

MVP meczu został Salvador Hidalgo Oliva.

Brąz Jastrzębskiego Węgla to jedenasty w historii klubu ligowy medal.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (26:24, 25:17, 21:25, 26:28, 9:15)

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Jaeschke, Tichacek, Ivović, Rossard, Możdżonek, Karakuła (libero) oraz Lemański

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Boruch, Oliva, Schwarz, Popiwczak (libero) oraz Sobala, Strzeżek, Gil, De Rocco, Bachmatiuk, Ernastowicz, Gdowski (libero)