Kolory miasta w spektaklu muzycznym

22 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej właśnie okazji, dzieci wraz z rodzicami miały okazję przypomnieć sobie jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne podczas dwóch spektakli muzycznych „Kolory miasta” w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska z Trzemieśni koło Krakowa.

Spektakl dzięki pięknej scenografii i kostiumom, licznym piosenkom, konkurencjom oraz animacjom przeniósł dzieci w świat pełen magii i dobrego humoru. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury, zaznajamia dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości.

Bohaterowie bajki to: Jeżyk Jerzy, Zając Zuza i Paw Paula. Przywracają oni czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Dzieci miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie posegregować je na scenie.

Spektakle zostały zorganizowane w ramach działań edukacyjnych z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi prowadzonych przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.

IMG_8623 DSCN1157

 

 

 

 

 

 

fot. UM Jastrzębie-Zdrój