Dni Otwarte w III Liceum Ogólnokształcącym

W dniach 28-29 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Dni Otwarte, podczas których kandydaci i ich rodzice mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz bazą dydaktyczną placówki.

W piątkowe przedpołudnie mury naszego liceum zapełniła rzesza gimnazjalistów, którzy za kilka tygodni staną przed wyborem dalszej drogi edukacji.

Zgodnie z tradycją staraliśmy się zapewnić naszym gościom wiele niespodzianek i atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Uczniowie klas policyjnych przygotowali pokaz musztry oraz zaprezentowali podstawowe chwyty samoobrony obezwładniające napastnika. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy, zobaczyć jak pobiera się odciski palców, dowiedzieć się jak działa alkomat oraz zobaczyć z bliska specjalistyczny sprzęt wojskowy i policyjny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica laserowa. Każdy chciał spróbować swoich sił w trafianiu do tarczy i choć przez chwilę poczuć się jak zawodowy policjant. Na przyszłych uczniów naszej szkoły czekali również przedstawiciele Służb mundurowych, m.in. policjanci, strażacy, służba więzienna, straż miejska i graniczna, z którymi można było porozmawiać o specyfice ich pracy. Gimnazjaliści uczestniczyli również w zajęciach naukowych koła chemicznego i fizycznego, podczas których przeprowadzono interesujące eksperymenty oraz w zajęciach językowych, na których rozwiązywano ciekawe quizy i testy. Podczas Dni Otwartych działał również szkolny bufet, w którym można było poczęstować się pysznymi muffinkami przygotowanymi przez naszą młodzież.

Po zakończonym zwiedzaniu szkoły gimnazjaliści odpoczywali przy grach planszowych i logicznych. Chętnych do gry nie brakowało. Każdy chciał wytężyć swoje szare komórki i zmierzyć się z naszymi uczniami. Na śmiałków czekał między innymi nasz szkolny mistrz szachowy. Każdy uczestnik Dni Otwartych opuszczał mury szkoły z pamiątkowym zdjęciem zrobionym w fotobudce.

 

inf./fot. Zespół Szkół nr 3