Sploty sztuki w Galerii Epicentrum

Warsztaty, wernisaże, muzyka na żywo, performance, szydełkowanie, robienie na drutach to wszystko czekać będzie podczas Nocy w Galerii. Wydarzenie to, pod hasłem „Sploty sztuki”, odbędzie się 12 maja w Galerii Epicentrum. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

W programie:

Wernisaż wystawy artystki z Bielska–Białej, Kariny Czernek USZYJĘ SIEBIE ODNOWA. Zaprezentowane prace będą wykonane w technice własnej, dzięki której osiąga efekt przenikania płaszczyzn. Poprzez zastosowanie w swoich obrazach nakładanych na siebie półprzeźroczystych tkanin, które poddaje obróbce malarsko-hafciarskiej, uzyskuje efekt bliski miękkości i dekoracyjności tkaniny. Twórczyni bawi się łączeniem technik, zacieraniem granic pomiędzy malarstwem i szeroko pojętą tkaniną, eksperymentuje, poszukuje nowych rozwiązań.

Wernisaż wystawy GRY W PRZESTRZENI, tkanina z Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, na której będą eksponowane prace artystów z Austrii, Chorwacji, Słowenii, USA oraz Polski. Ekspozycja w Galerii Epicentrum przedstawia 16 tkackich prac, których wyraz artystyczny determinuje trzeci wymiar.

Wernisaż tkaniny Wiesławy Ostrowskiej. Artystka zajmuje się rysunkiem, tkaniną artystyczną i mozaiką, jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Warsztaty tkania KRAJEK na bardkach – w trakcie warsztatów poznamy podstawy tematyki tkactwa i możliwości tworzenia krajek; projekt obejmujący pomysł wzoru i planowanie wykorzystania materiałów; przygotowanie osnowy i osnucie bardka.

Pokaz przędzenia na wrzecionie, podczas którego zapoznamy się z historią przędzenia i różnymi rodzajami wrzecion. Dowiemy się  jak przygotować surowe runo owcze do przędzenia za pomocą ręcznych grępli, jak prząść czesankę owczą, sprawdzać wytrzymałość nitki oraz zdwajać uprzędzoną nić, pokaz w wykonaniu Agnieszki Jackowiak. Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr. tel. 32 4731012. Zapraszamy młodzież od 13 roku życia i dorosłych.

Wystawa eksponatów scenografii ze spektaklu ŹRÓDŁO Teatru Mariana Bednarka.

Oprawę muzyczną Nocy w Galerii zapewni Peter Gabriel Duo (jazz tribute to Peter Gabriel).