Wyjątkowa podróż medalisty

Patryk Strzeżek, kapitan siatkarskiej drużyny Jastrzębskiego Węgla wraz z Mateuszem Przybyłą, zawodnikiem MKS-u Będzin wyrusza w niezwykłą podróż.

Celem brązowego medalisty PlusLigi są Indie, a więc do pokonania mają oni ponad 10.000 kilometrów – wszystko to w formie podróżowania autostopem. Sportowcy są wielkimi pasjonatami podróży, lecz cel jaki im przyświeca jest naprawdę wyjątkowy. Otóż siatkarze wspólnie wpadli na pomysł, by każdy kilometr, który pokonają w trasie był pomocą dla niepełnosprawnego chłopca, 13-letniego Kacpra.

Od kilku tygodni pracujemy nad projektem, chcemy pomoc pewnemu chłopcu. To wielki mały człowiek, młody sportowiec, pełen energii i zapału. Pomimo swojej choroby każdego dnia stawia czoło przeciwnościom losu. Dopiero się poznajemy, ale w pewnym sensie będzie nam towarzyszył w tej podróży.  – opowiada na swoim facebookowym fanpage’u kapitan Jastrzębskiego Węgla.

„Pat w siatce podróży” to nazwa profilu Patryka Strzeżka, na którym każdy obserwować będzie mógł relacje i najnowsze informacje dotyczące tej podróży.

 

fot. Arkadiusz Kogut