Kevin Tillie nowym graczem Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel oficjalnie potwierdził pozyskanie Kevina Tillie. Francuski przyjmujący, który przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. tytuł mistrza Europy.

Poszukiwaliśmy na siatkarskim rynku godnego następcy dla Scotta Touzinsky’ego. Kiedy dowiedziałem się, że Kevin Tillie jest wolnym zawodnikiem i jest szansa, by go pozyskać, od razu stał się graczem „pierwszego wyboru” – mówi Mark Lebedew.

Tillie rozpoczął swoją karierę w ligach uniwersyteckich w Kanadzie oraz USA. W 2013 roku wrócił od Europy, zasilając szeregi włoskiego klubu CMC Rawenna. Jego kariera nabrała rozpędu po przejściu do ligi tureckiej. Znad Bosforu trafił do ZAKSY, gdzie stał się gwiazdą pierwszego formatu na polskich parkietach. Klasę potwierdził chociażby w tegorocznym turnieju finałowym Pucharu Polski, gdzie został wybrany najlepszym przyjmującym. Jest też podporą reprezentacji Francji (ponad sto występów), z którą mimo młodego wieku już odniósł znaczące sukcesy w Europie i na świecie.

W mojej ocenie Kevin Tillie to optymalny zawodnik do naszej drużyny zarówno pod względem sportowym, jaki i mentalnym. Biorąc pod uwagę jego ogranie na najwyższym szczeblu ligowym oraz reprezentacyjnym, można powiedzieć, że jest to bardzo dobre „rozwiązanie” w obliczu kolejnego, wymagającego sezonu, w którym przystąpimy do rozgrywek Ligi Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

fot./inf. Jastrzębski Węgiel