Kobiety pobiegły po raz czwarty

W kolejnej edycji jastrzębskiego biegu kobiet „Kobiety na 5+” po raz pierwszy w historii triumfowała mieszkanka naszego miasta, Aneta Suwaj.

Jastrzębianka jako pierwsza przekroczyła linię mety na stadionie miejskim z czasem 18 minut i 30 sekund wyprzedzając o 14 sekund rywalkę z Pszczyny, ubiegłoroczną laureatkę, Ewę Kucharską. W czołowej dziesiątce (na miejscu szóstym) sklasyfikowana została jeszcze jedna reprezentantka naszego miasta reprezentująca Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie, Dagmara Dziuk.

Łącznie w biegu na dystansie 5,3 km wzięło udział ponad 1000 kobiet, które w pełnym słońcu rywalizowały w centrum miasta biegnąc głównymi arteriami Jastrzębia.

Jastrzębska rywalizacja wpisała się już na stałe w kalendarz biegów w naszym kraju, o czym świadczyć może fakt, że do Jastrzębia-Zdroju przyjeżdżają zawodniczki z najdalszych zakątków Polski. Ważnym elementem jest także wysoki poziom przygotowania tej imprezy, bowiem należy podkreślić, że organizatorzy zadbali o każdy szczegół, wspaniałą oprawę zawodów, która wraz z prawdziwie letnią pogodą stworzyły już po raz kolejny niepowtarzalną całość.

 

ACK_5288 ACK_6202  ACK_5484 ACK_5515

 

 

 

 

 

 


fot. Aneta Czarnocka-Kanik