Bajek czar

W czwartkowe popołudnie Park Zdrojowy zamienił się w bajkowy świat. Jak to możliwe? Chcąc urozmaicić spotkania z małymi czytelnikami, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla nich przedstawienia teatralne.

Do inscenizacji wybrano utwory, w których jest dużo dialogów i kilka postaci. Swoim aktorskim talentem mogli pochwalić się nie tylko pracownicy miejskich instytucji, ale także władze miasta.

Dzień Dziecka to czas szczególny, który świętują nie tylko maluchy. Do Parku Zdrojowego zjechały księżniczki z całego miasta. Książe szuka żony – taka wieść rozniosła się po okolicy. Władze miasta, urzędnicy, dyrektorzy i przedstawiciele jednostek miejskich już po raz kolejny odegrali bajkę w klimatycznych strojach. Tym razem opowiadała ona historię księżniczki na ziarnku grochu. Nie zabrakło humoru, emocji i niebanalnego przekazu.

Poza tym scenki z bajek, między innymi „Czerwonego Kapturka” odegrały dzieci z Przedszkola Specjalnego. Nie zabrakło animacji z przebierańcem, warsztatów dla dzieci oraz licznych atrakcji i słodyczy. Dla dzieci był to dzień bajkowy i wyjątkowy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2

fot. Agata Krypczyk