Marcin Prus z wizytą w SMS-ie

23 maja Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu–Zdroju gościł Marcina Prusa – wielokrotnego reprezentanta Polski, kilkukrotnego złotego medalistę mistrzostw Polski, a obecnie ambasadora ogólnopolskiego projektu Siatkarskie Ośrodki Szkolne, projektu realizowanego przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, Jastrzębie-Zdrój oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

W czasie ciekawego spotkania gość w bardzo trafny i realistyczny sposób opowiadał o dążeniu do celu młodego człowieka, właściwych wartościach oraz wyznaczaniu ścieżki rozwoju sportowca. Warto wspomnieć, że były reprezentant Polski spotkał się ze wszystkimi sportowcami uczącymi się w szkole. Oprócz siatkarek w spotkaniu wzięli udział judocy i tenisiści stołowi, czyli przedstawiciele dyscyplin sportu, które rozwijają się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego, a w ostatnim czasie odnoszą duże sukcesy na polu krajowym, jak i międzynarodowym.

Prawie trzygodzinne spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Marcin Prus jako ambasador projektu Siatkarskie Ośrodki Szkolne tknął w młodych ludzi ,,nową’’ wiarę w osiągnięcie celu zarówno sportowego, jak i życiowego oraz wiarę w swoje umiejętności, które zawsze muszą być poparte ogromną pracą i zaangażowaniem. Spotkanie miało dużą wartość wychowawczą i merytoryczną i wywołało silną interakcję pomiędzy uczniami a prowadzącym.

Po Waldemarze Wspaniałym, który jest szefem projektu Siatkarskie Ośródki Szkolne, Zbigniewie Krzyżanowskim, który jest szefem działu szkolenia projektu, Marcin Prus był kolejnym znamienitym gościem, który odwiedził szkołę z ramienia PZPS.

 

inf./fot. ZSMS Jastrzębie-Zdrój