Podłącz się do kanalizacji sanitarnej

Nadeszły tak bardzo przez nas oczekiwane słoneczne dni. Wreszcie możemy cieszyć się wiosną. Świeże powietrze, szum wody, widok przepięknych kwiatów i drzew… Niestety, czasami te piękne doznania zakłóca nieprzyjemny zapach dochodzący z posesji, które nie podłączyły się do kanalizacji sanitarnej.

Od wielu lat miasto Jastrzębie-Zdrój oraz gminy Mszana i Godów prowadziły inwestycje, mające na celu umożliwienie mieszkańcom odprowadzanie ścieków do dwóch nowoczesnych oczyszczalni. Działania te pozwoliły wywiązać się z ustawowych obowiązków wyposażenia aglomeracji w system kanalizacji sanitarnej.

 

Ta sama ustawa mówi również, że właściciele nieruchomości mają obowiązek zapewnić utrzymanie czystości i porządku przez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Niestety, część mieszkańców naszej aglomeracji nie spełniło tego obowiązku.

 

JZWiK przypomina, że od 2010 roku prowadzona jest uproszczona procedura podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej, która opisana jest na stronie internetowej: www.jzwik.pl/podlaczenia. Szczegółowych informacji udzielą Państwu również pracownicy Biura Obsługi Klienta, którzy są do dyspozycji od poniedziałku do środy w godzinach 7.00 – 15.00, w czwartki w godzinach 7.00 – 17.00 oraz w piątki w godzinach 7.00 – 13.00. Pracownicy JZWiK zapraszają do kontaktu telefonicznego (32 47 87 778) lub osobistego (Jastrzębie-Zdrój, ul. Podhalańska 7).