Jak nie czytam, jak czytam

1 czerwca punktualnie o godz. 10.00 społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju przyłączyła się do akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Bicie tego szczególnego rodzaju rekordu odbyło się w trakcie pikniku w świerklańskim „Leśnym Ranczo u Bercika”, prowadzonym przez Bernardego Mrowca, a wzięli w nim udział uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Ogółem 131 osób!

 

Na uczestników wycieczki czekały liczne niespodzianki, rozmaite smakołyki, występ zespołu muzycznego oraz zabawa taneczna, jednak wszyscy z przyjemnością oddali się również pasji czytania, poprzez wsłuchanie się w piękno poezji dla dzieci. Ze względu na relaksacyjną formę wydarzenia wybrane wiersze swoją treścią z założenia miały wywoływać radość oraz uśmiech na twarzach słuchających, stąd wybór znanych utworów wiodących poetów, które niezmiennie bawią wszystkie pokolenia. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa z książką w roli głównej. Pasjonaci czytania przynieśli własne ulubione lektury, pozostali otrzymali je z biblioteki szkolnej. Zaangażowanie wszystkich potwierdza, że książki wcale nie odchodzą do lamusa, lecz niezmiennie mają swoich przyjaciół wśród wiernych czytelników i same są przyjaciółmi dla licznej grupy czytających.

 

DSC_2899 DSC_2887

Tekst: Ewa Mrowiec, bibliotekarz ZS Nr 9 im. dr. M. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju

Zdjęcia: Jerzy Jedynak