Wspólna zabawa przedszkolaków

Działo się to w czwartek, 8 czerwca, w przedszkolu w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci. Do jednej z grup tego przedszkola, prowadzonej przez panią Małgosię, przyszły Słoneczka z Publicznego Przedszkola nr 2.

Nie było to pierwsze spotkanie z dziećmi, którymi opiekuje się pani Małgosia. Tym razem jednak zajęcia wyglądały trochę inaczej niż ostatnio – dzieci śpiewały i wspólnie bawiły się przy akompaniamencie pianina i piosenek z płyt (byli nawet tacy odważni, którzy zaśpiewali do mikrofonu solo), a kiedy już zakończyło się wspólne hasanie, miały czas na bliższe poznanie się z kolegami i koleżankami z przedszkola.

 

Słoneczka bawiły się doskonale, bo w sali znalazły zabawki, których nie mają u siebie w przedszkolu. Dlatego wszystko je ciekawiło, chętnie też włączyły się w zabawę z dziećmi pani Małgosi i potraktowały ich chorobę jako coś zwyczajnego. Czas szybko minął, ciężko było przedszkolakom z grupy pani Ani zabrać się do sprzątania zabawek i nie wynikało to z lenistwa, ale z konieczności powrotu do przedszkola. Spotkanie przyniosło wszystkim dzieciom dużo radości, pomogło spojrzeć na niepełnosprawność z innej perspektywy i jeszcze raz udowodniło, że dla dzieci nie ma żadnych barier.

DSC03210 DSC03267

Tekst i zdjęcia Anna Trybuchowska