Kolejne sukcesy jastrzębskich pływaków na Mistrzostwach Śląska

Ponownie wspaniale spisali się młodzi zawodnicy Klubu Pływackiego H2O Jastrzębie-Zdrój na Mistrzostwach Śląska 10-latków, które odbyły się 9 czerwca na pływalni w Dąbrowie Górniczej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Natalia Grech, która przywiozła z Mistrzostw Śląska aż cztery medale. Natalia została mistrzem Śląska na 100 m. stylem grzbietowym, wicemistrzem Śląska na 100 m. stylem klasycznym, wicemistrzem Śląska na 100 m. stylem zmiennym, jak również brązową medalistką na 50 m. stylem klasycznym.

 

Pozostali zawodnicy również zaliczyli świetne występy, zajmując miejsca w 1 dziesiątce.

Julian Domin 6 miejsce – 50 m. grzbietowym i 9 miejsce – 100 grzbietowym​.

Kacper Grabowski 8 miejsce – 50 grzbietowym i 9 miejsce – 100 dowolny i 10 miejsce – 100 grzbietowym.

Konrad Cieśla 10 miejsce – 100 klasycznym i 9 miejsce 50 m. klasycznym.


 

Warto wspomnieć, że 3 czerwca Milena Koral została brązową medalistką Mistrzostw Śląska 12-latków też w Dąbrowie Górniczej na 100 m. stylem motylkowym.

 

Jednocześnie kolejne medale przywieźli młodzi zawodnicy z VII Memoriału Pływackiego im. Krzysztofa Kanika, który odbył się w miniona niedzielę 11 czerwca w Goczałkowicach.

W zawodach uczestniczyło 31 klubów i ponad 270 zawodników. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie przywożąc 3 medale koloru brązowego, a byli to:

Zofia Kupczak, Dominika Kupczak oraz Radosław Saj – wszyscy zdobyli medale na dystansie 50 m. stylem klasycznym.

 

Te kilkudniowe zmagania dostarczyły wiele emocji, niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim bardzo dobrych wyników. Jestem osobiście bardzo zadowolony z występów naszych zawodniczek i zawodników. Większość osiągniętych wyników to ich nowe „życiówki”,  co pokazuje, że zarówno ich rozwój, jak i prowadzone w naszym klubie szkolenie z dziećmi i młodzieżą, zmierza we właściwym kierunku – podkreśla prezes klubu, Grzegorz Mosoń

Myślę że te wyniki są z jednej strony nagrodą za dotychczasową, ciężką pracę, a jednocześnie motywacją do dalszej, systematycznej pracy na treningach – dodaje prezes.

 

Zadanie współfinansowane jest ze środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój.