Maraton MTB w naszym mieście – zapisy trwają

Trzeci rok z rzędu miłośnicy terenowej rywalizacji będą mogli wystartować w zawodach rowerowych Bike Atelier MTB Maraton. W sezonie 2017 odbędzie się rekordowa liczba wyścigów – na uczestników czeka aż 8 edycji. Jedna z nich zostanie rozegrana 30 lipca w Jastrzębiu-Zdroju i będzie to debiut naszego miasta w cyklu.

– Bike Atelier MTB Maraton rozwija się bardzo szybko. Dwa lata temu, gdy rozpoczęliśmy organizację cyklu, przeprowadziliśmy cztery imprezy. Potem doszły dwie kolejne, a w tym roku ponownie dodaliśmy dwa wyścigi. Zawodnicy coraz chętniej do nas przyjeżdżają, a my chcemy dotrzeć do jak największego grona miłośników rowerowej rywalizacji i aktywnego trybu życia. Nasi uczestnicy często podkreślają, że zawsze brakowało w województwie śląskim serii wyścigów MTB z prawdziwego zdarzenia i cieszymy się, że udało się nam wypełnić tę niszę – mówi Anna Bara, organizator Bike Atelier MTB Maraton. – Jesteśmy przekonani, że Jastrzębie-Zdrój to świetne miejsce na kolarskie zmagania i debiutancka impreza będzie miło wspominana przez wszystkich startujących  – dodaje Dariusz Leśniewski, drugi z organizatorów.


 

Pagórkowata okolica Jastrzębia-Zdroju, wypełniona leśnymi ścieżkami i trasami rowerowymi, to świetny teren dla pasjonatów dwóch kółek. Miasteczko wyścigowe powstanie na Stadionie Miejskim, skąd uczestnicy wyruszą na trasę. Rywalizacja 30 lipca z pewnością będzie bardzo gorąca i będzie dobrą okazją na uatrakcyjnienie wakacyjnego urlopu.

 

Zapisywać można się za pośrednictwem strony www.bikeateliermaraton.pl. Tam też znajdują się szczegóły dotyczące poszczególnych imprez. Podobnie jak w poprzednich latach do wyboru będą dwie trasy – dłuższa PRO i krótsza HOBBY. W przypadku tej drugiej przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY), dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekunów. Także najmłodsi adepci rowerowej jazdy będą mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim dystansie, dopasowanym do wieku (od 200 m do 5 km).

Organizatorami imprezy są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bike Atelier.

 

sezon2017_daty_z_lokalizacjami