Zaadoptuj psa ze schroniska

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju sprawuje opiekę stacjonarną nad bezdomnymi zwierzętami. Jest też prężnie działającym ośrodkiem adopcyjnym.

Od początku tego roku do schroniska trafiło 148 psów i aż 130 znalazło opiekunów. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie zostały zaadoptowane, bo były też takie, które się zgubiły i zostały odnalezione przez właścicieli, niemniej wskaźnik adopcji jest wysoki. Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, że coraz więcej osób przekonuje się do tego, by adoptować zwierzę ze schroniska – mówi Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego, który jest administratorem placówki.

Wysoki procent adopcji udaje się uzyskać dzięki zaangażowaniu pracowników schroniska i osób wspomagających schronisko społecznie. To oni codziennie dbają o czworonogi i starają się odbudować właściwe relacje między człowiekiem a zwierzęciem. Adopcja promowana jest poprzez wydawanie ulotek, prowadzenie prelekcji w szkołach i przedszkolach, zamieszczanie ogłoszeń w serwisach internetowych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że psy oddawane przez schronisko do adopcji od kilku już lat są znakowane elektroniczne, co bardzo pomaga w odnajdywaniu właścicieli tych zwierząt.

Jastrzębski Zakład Komunalny dbając o polepszanie warunków, w jakich przebywają zwierzęta zakupił w 2016 roku 23 szt. nowych bud dla psów oraz uruchomił nową kwarantannę. Aktualnie trwają prace projektowe związane z wykonaniem całorocznego kojca dla kotów oraz kwarantanny i izolatki dla tych zwierząt. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie roku.

Od 1 kwietnia do 31 września dla odwiedzających schronisko czynne jest od wtorku do piątku w godzinach od 11.00 do 16.30, a w soboty, niedziele i święta od 11.00 do 14.30.

 

fot. Designed by nensuria – Freepik