GKS 1962 Jastrzębie w II lidze!

Po zwycięstwie 4:0 nad ekipą Miedzi II Legnica w ostatniej kolejce ligowych spotkań, jastrzębianie zapewnili sobie awans do II ligi.

Mecz 34. kolejki rozgrywany był w Legnicy, a piłkarze GKS-u by nie patrzeć na wynik spotkania bezpośredniego rywala w drodze po awans – Ruchu Zdzieszowice – musieli wygrać na Dolnym Śląsku. Już w 10. minucie wynik otworzył Daniel Szczepan i mimo kontuzji znalazł godnego zastępce w osobie Wojciecha Caniboła, który przed przerwą zdobył jeszcze dwie bramki. Dzieła dopełnił Szczęch, który na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitra ustalił wynik spotkania.

Tym samym GKS zakończył III-ligowe rozgrywki z dorobkiem 70 punktów co w ostateczności dało 1-punktową przewagę nad ekipą ze Zdzieszowic i awans do II ligi.

Już w przyszłym sezonie jastrzębianie mierzyć się będą z takimi drużynami jak Radomiak Radom, GKS Bełchatów, Warta Poznań, Gwardia Koszalin czy ROW Rybnik.


 

Miedź II Legnica – GKS Jastrzębie 0:4 (0:3)
Bramki: Caniboł 35, 44, Szczepan 10, Szczęch 87

GKS Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Kawula, Szymura, Weis – Ali (81. Zajączkowski), Musioł (70. Ruda), Tront, Szczęch – Jadach (88. Gaszka), Szczepan (26. Caniboł).

 

fot. arch. Maciej Gucik