Spędź weekend ze strażakami

Skwer przy ul. Północnej tradycyjnie, jak co roku w ostatni weekend czerwca gościć będzie uczestników imprez o tematyce strażackiej i hippicznej.

 

W piątek, 23 czerwca o godz. 16.00 rozpocznie się festyn „kręci mnie bezpieczeństwo” i zaprezentują się jednostki OSP. Godzinę później przybyłych z pewnością oczaruje akrobacjami Monika Wojciechowska i jej „fruwająca suczka” Viva.

Zaplanowano również pokaz psów ratowniczych, które doskonale sprawdzają się podczas akcji, niejednokrotnie zastępując pracę ludzi i różnego rodzaju urządzeń. To, jak są potrzebne, pokazują m.in. katastrofy budowlane, gdzie pomoc czworonogów jest nieoceniona. Nie zabraknie też pokazu historycznego sprzętu pożarniczego, gier i konkursów dla dzieci, a czas umili występ zespołu muzycznego „Konkret”.

DSC_0095 DSC_0084 DSC_2654 DSC_2647

W sobotę, 24 czerwca strażacy w historycznym umundurowaniu i odpowiednio wyposażeni stawią się na starcie XIII Wojewódzkich Zawodów Sikawek Konnych Województwa Śląskiego. Jednak zanim przystąpią do zmagań, o godz. 9.30 ulicami naszego miasta przejadą barwne zaprzęgi.

Po zawodach strażackich o godz. 14.00 rozpoczną się zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi. Sobotni dzień zakończy występ zespołu „Magnum”.

DSC_0054 DSC_0057

W niedzielę, 25 czerwca uczestnicy imprezy będą mieli okazję by podziwiać pokazy skoków konnych oraz zawody w klasie L i mini L. Nie zabraknie też pokazowych zawodów ratownictwa technicznego, a imprezowy weekend zakończy występ zespołu muzycznego „Mister Twister”.

DSC_0712 DSC_0468

fot. Robert Cebula, Aneta Czarnocka-Kanik, Maciej Gucik