Jak wakacje, to na plaży!

Już 24 czerwca o godzinie 10.00, obok hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju otwarta zostanie Letnia Plaża Miejska. Ma powierzchnię  ponad 600 metrów kwadratowych.

By ją zbudować użyto 300 ton piasku. – To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym mieście. Mam nadzieję, że pomysł z miejską plażą spodoba się mieszkańcom i będą chętnie korzystali – ocenia prezydent Anna Heman.


 

Letnia Plaża Miejska otwarta będzie codziennie od 10.30 do 21.30. Mieszkańcy będą mogli wypożyczać leżaki i koce. Z myślą o najmłodszych miasto przygotowało specjalny kącik dla dzieci.

Co najważniejsze, obok plaży będzie można schłodzić się pod wodną kurtyną, a spragnieni będą mogli napić się wody prosto z miejskiego dystrybutora.

Letnia Plaża Miejska funkcjonować będzie do końca wakacji. Wtedy piasek trafi do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wykorzystany zostanie do zabiegów pielęgnacyjnych na boiskach zarządzanych przez MOSiR.

Dodajmy, że już za parę dni uruchomiony zostanie system rowerów miejskich. Wygląda na to, że w te wakacje w Jastrzębiu-Zdroju atrakcji nie zabraknie.