Być jak Kamil Glik

Reprezentant Polski w piłce nożnej, Kamil Glik, dwa lata temu wyszedł z inicjatywą finansowego wsparcia przebudowy boiska na os. Przyjaźń, w jarze między ulicami Moniuszki i Kopernika. Dziś dzięki m.in. jego wsparciu młodzi adepci futbolu mogą kopać piłkę na zmodernizowanym obiekcie.

Wielkie otwarcie boiska odbyło się 24 czerwca, a bohaterem tego wydarzenia był sam Kamil Glik.

W ciągu 18 miesięcy miasto wybudowało 14 boisk. Wydaliśmy na to 4,5 mln zł, ale to jedno, przy którym stoimy, jest boiskiem wyjątkowym. To jest boisko, które zostało wybudowane z inicjatywy Kamila Glika. Wszyscy długo oczekiwali na jego otwarcie i wszyscy jesteśmy dumni, że mamy takiego mieszkańca jak Kamil – podkreśla Anna Hetman, prezydent miasta.

Na przebudowę boiska reprezentujący obecnie barwy AS Monaco zawodnik przeznaczył 150 tys. zł, z Ministerstwa Sportu miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 155 tys. zł, a 361 tys. zł wydatkowano z budżetu Jastrzębia-Zdroju.

Na pewno to osiedle zasługuje na to, żeby było na nim boisko takie, jakie są w innych częściach miasta. Podziękowania dla pani prezydent, dla urzędu miasta za to, że bardzo szybko udało nam się osiągnąć porozumienie i coś takiego stworzyć. Mam nadzieję, że to boisko będzie służyło przez wiele lat wszystkim dzieciakom, które będą na nim grały – zaznacza Kamil Glik.

W jarze między ulicami Moniuszki i Kopernika mamy dziś obiekt do piłki nożnej o nawierzchni z trawy sztucznej z ogrodzeniem w postaci piłkochwytów i oświetleniem. To waśnie w tym miejscu, w samym sercu osiedla Przyjaźń, grał za młodu Kamil Glik.

Zawsze marzyłem, żeby być piłkarzem i grać na jak najwyższym szczeblu. Mam to szczęście i tą przyjemność grać w reprezentacji Polski, grałem w polskiej ekstraklasie, miałem też i nadal mam szansę grać za granicą. Na pewno to też marzenie tych dzieciaków, które tutaj będą grały. Ja się cieszę, że oni będą mieli łatwiej. My graliśmy na trochę innym boisku, dzisiaj warunki dla rozwoju i uprawiania sportu są nieporównywalne – wyjaśnia Kamil Glik.

W ramach wielkiego otwarcia boiska odbyły się mecze z udziałem słynnego piłkarza. Nie zabrakło także licznych konkursów dla najmłodszych.

glik2 glik1 glik4

fot. Agata Krypczyk