Promuj rowery – jedź za darmo

W związku z uruchomieniem systemu rowerów miejskich ogłaszamy konkurs na Ambasadora Polskiego Roweru w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębie-Zdrój to od wielu lat miasto rowerów. Nie jest to określenie na wyrost, bowiem kilka edycji Jastrzębskich Rajdów Rowerowych czy zawodów i rajdów organizowanych przez MOSiR, a także etapy wielkich polskich wyścigów kolarskich, takich jak Wyścig Solidarności i Olimpijczyków czy przede wszystkim Tour de Pologne, mówią same za siebie.

Tego lata do Jastrzębia wraca nasz narodowy tour. Peleton Tour de Pologne przemknie przez miasto 1 sierpnia. Dwa dni wcześniej, 30 lipca Jastrzębie-Zdrój będzie areną zmagań kolarzy górskich, którzy w ramach Bike Atelier Maraton MTB rywalizować będą na okolicznych trasach. Finał tej imprezy oraz miasteczko zaplanowano na stadionie miejskim.


Do tych wszystkich rowerowych atrakcji dołączyć należy nowy system, który wystartuje już 1 lipca. To Jastrzębski Rower Miejski. Do dyspozycji użytkowników zostaną oddane 44 rowery zlokalizowane na czterech stacjach. Tym samym Jastrzębie-Zdrój dołącza do miast takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław czy Gliwice, w których można już jeździć miejskim jednośladem.

Dwie stacje z rowerami będą się znajdować przy al. J. Piłsudskiego, a kolejne przy ul. Witczaka i ul. Podhalańskiej. Właśnie trwa ich montaż.

 

W związku ze startem jastrzębskiego systemu zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na Ambasadora Polskiego Roweru w naszym mieście.

Nasi ambasadorzy przez dwa dni, tuż po uruchomieniu systemu, promować będą jastrzębski system rowerowy. W zamian ambasadorzy będą mieli zapewnione darmowe korzystanie z rowerów przez cały sezon 2017 roku – tłumaczy rzecznik urzędu miasta, Katarzyna Wołczańska.

Chętni do tytułu Ambasadora Polskiego Roweru w Jastrzębiu-Zdroju powinni przesłać na adres mailowy: promocja@um.jastrzebie.pl uzasadnienie, dlaczego to właśnie oni są odpowiednimi kandydatami.

Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy cztery najbardziej oryginalne. Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 28 czerwca do godziny 9.00.


 

 

rower miejski (1) rower miejski (3) rower miejski (4)

 

 

 

 

 

 

fot. Maciej Gucik / Katarzyna Sajkiewicz