Działania Sekcji Profilaktyki Straży Miejskiej.

W mijającym miesiącu w naszym mieście zorganizowano szereg imprez plenerowych, na których pojawił się również charakterystyczny namiot Straży Miejskiej.

9 czerwca funkcjonariusze Straży Miejskiej uczestniczyli w organizowanym przez kolegów z Prievidzy, miasta partnerskiego na Słowacji,  festynie „Deň polície, armádnych a záchranných zložiek”. Na tą plenerową imprezę zorganizowaną specjalnie dla dzieci i młodzieży szkolnej na lotnisku sportowym, zjeżdżają się przedstawiciele Policji Miejskich (odpowiednik naszej Straży Miejskiej) z wielu Słowackich i Czeskich miast.  Stoisko z Jastrzębia-Zdroju, jedynego przedstawiciela z Polski cieszyło się dużym powodzeniem, a prym wiódł niezawodny SMokuś.

Z kolei 17 czerwca strażnicy uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Zarząd Osiedla Morcinka. Pomimo niesprzyjającej pogody, na imprezie nie brakowało uśmiechów i życzliwości. Każdy mógł skorzystać z licznych atrakcji, wygrać nagrodę w konkursach bądź porozmawiać z mundurowymi na tematy dotyczące ładu i porządku w mieście.

Już dzień później, 18 czerwca, mieszkańcy mogli spotkać się ze strażnikami na festynie rodzinnym zorganizowanym na oś. Chrobrego. Współpraca z Zarządem Osiedla Chrobrego przy organizacji stoiska Straży Miejskiej zaowocowała bardzo dużą ilością osób, które chętnie skorzystały z zaproponowanych atrakcji. Strażnicy zorganizowali m.in. konkurs w formie testu, w którym młodsi mogli sprawdzić swoją znajomość przepisów z zakresu ruchu drogowego a młodzież i dorośli skonfrontować swoją wiedzę z przepisami dotyczącymi segregowania odpadów i innych zawartych w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Dla wszystkich odwiedzających namiot przygotowane były również odblaski.

Dziękujemy za zaproszenia i do zobaczenia na kolejnych imprezach plenerowych.

DSC03776 DSC03772_KOL9492 _KOL9311