Lato, lato wszędzie

W wakacje w naszym mieście na pewno nie będzie można narzekać na nudę. Upalne dni najlepiej spędzić na kąpielisku Zdrój. Dla tych, którzy lubią bardziej aktywny wypoczynek, przygotowano szereg zajęć sportowych, a uzdolnieni artystycznie mogą rozwijać swój talent dzięki rozmaitym warsztatom. Nie zapomniano też o osobach ceniących sobie odpoczynek przy dźwiękach muzyki.

Ekstremalnie na skateparku

Skierowany do dzieci i młodzieży wakacyjny projekt „Extreme City” cieszy się dużą popularnością. Warsztaty w formie szkoleń i pokazów dla początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych fanów deskorolki, rolek i rowerów bmx mają wielu odbiorców wśród młodych mieszkańców naszego miasta. W każdy czwartek wakacji uczestnicy „Extreme City” mogą zapoznać się z teorią jazdy, ale też poćwiczyć pod okiem fachowców.

 

Kino pod chmurką

W ciepłe, poniedziałkowe wieczory warto wybrać się do Parku Zdrojowego na dobry film. Tych w repertuarze Letniego Kina Parkowego nie brakuje. Na poniedziałkowe seanse zapraszamy o godzinie 20.30. Wstęp jest bezpłatny.

 

Dawka dobrej muzyki

Podczas wakacji nie może zabraknąć dawki dobrej muzyki. Tę zapewnią zespoły występujące w ramach cyklu Muzyczne środy. Koncertów można posłuchać w Parku Zdrojowym. Pod znakiem muzyki upłynie też niedzielne popołudnie, kiedy to zabrzmi Jastrzębskie Lato Muzyczne.

 

Ruch to zdrowie

Rajdy rowerowe, piłka nożna, piłka siatkowa oraz gry i zabawy ruchowe to propozycja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Z kolei piękna słoneczna pogoda sprzyja wygrzewaniu się na słońcu. Takie dni najlepiej spędzać na na basenie letnim przy ul. Witczaka. To idealne miejsce dla wszystkich zwolenników wodnych i słonecznych kąpieli.

 

Piegowate lato

Wakacje to też spotkania inspirowane literaturą, kulturą, geografią, sztuką i ciekawostkami ze świata przyrody związane z krajami skandynawskimi. Każdy tydzień będzie niósł za sobą nowe propozycje i wyzwania a profesjonalnie prowadzone zajęcia, wspólne przeżycia i angażowanie dzieci w ciekawe wydarzenia sprawią, że udział w nich stanie się niezapomnianym przeżyciem.

 

Wakacyjne oferty:

Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Miejska Biblioteka Publiczna