Kolorowy świat naszych pupili

1 lipca Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” zorganizowało na terenie Jaru Południowego plener malarski pod hasłem: „Kolorowy świat naszych pupili”.

Plener skierowany był do wszystkich dzieci i osób dorosłych kochających zwierzęta oraz wrażliwych na ich krzywdę. Miał na celu promowanie i rozpowszechnienie wśród dzieci i dorosłych miłości do zwierząt, odpowiedzialności i troski o ich los. Młodzi artyści mogli wyrazić swoje oddanie i zobrazować przyjaźń łączącą człowieka ze zwierzęciem na kartce papieru. Poznali nowe techniki plastycznego wyrazu i pozostawili po sobie trwały ślad w postaci ciekawych własnych dokonań artystycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i sprawiały im dużą przyjemność. Należy pamiętać, że samodzielne wykonywanie prac plastycznych rozwija możliwości twórcze dzieci, pobudza ich wyobraźnię, inicjatywę i podnosi własną samoocenę. Najpiękniejsze prace wraz z fotoreportażem zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia dzieci, oprócz dobrej zabawy i możliwości plastycznego zobrazowania własnego doświadczenia ze zwierzętami wzbogacili swoją wiedzę na ich temat, nauczyły się odpowiedniego traktowania swoich pupili oraz konieczności sprzątania po swoich zwierzętach. Każde dziecko za wykonanie pracy plastycznej otrzymało drobną nagrodę rzeczową.

Plener był jedną z wielu atrakcji podczas Jastrzębskiego Dnia Zwierząt. Środki na organizację przedsięwzięcia Stowarzyszenie pozyskało z Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój – Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w ramach małego granta.

Stowarzyszenie dziękuje wszystkim członkom i sympatykom za pomoc w organizacji pleneru malarskiego.

SAM_2819 20170701_180612

tekst i zdjęcia: Renata Sołtysik, sekretarz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza”