Jastrzębskie Lato Muzyczne przed nami

9 lipca po raz pierwszy w te wakacje zabrzmią dźwięki w ramach Jastrzębskiego Lata Muzycznego. Wystąpią: Brygida i Robert Łukowski oraz Jolanta i Jacek Kierok.

Początek koncertów o 16.30 w Parku Zdrojowym.

 


 

Brygida i Robert Łukowski

Brygida i Robert Łukowski to zespół, który tworzą młodzi członkowie grający prawdziwie śląską muzykę. Na rynku muzycznym kapela istnieje od 2000 roku i przez ten czas zdobyła dużą popularność na Śląsku. Największe hity zespołu są grane przez znane i lubiane rozgłośnie radiowe takie, jak: Radio Piekary, Radio Vanessa, Radio Fest, a najbardziej popularne teledyski publikowane są w telewizji, także TVP.

Jolanta i Jacek Kierok

Na scenie swoje najpiękniejsze utwory zaśpiewają Jacek i Jolanta Kierok. Od pięciu lat na scenie towarzyszy mu żona Jolanta, upiększając swoją aksamitną barwą głosu wykonywane piosenki. Kierok wywodzi się z rodziny z tradycjami muzycznymi, klimat szlagierów i śląskiej muzyki towarzyszy mu od najmłodszych lat. W swoim dorobku ma już wiele wydanych płyt. Od początku powstania telewizji TVS- Silesia zawsze obecny na ekranie poprzez uczestnictwo w wielu programach telewizyjnych jak i emitowanych teledyskach . Jego charakterystycznie brzmiący głos rozpoznawalny jest w wielu stacjach radiowych ,nie tylko na terenie Śląska . Podczas swoich koncertów tworzy z publicznością niepowtarzalną, swojską, luźną atmosferę.

Największe przeboje to: „Sierra Madre”, „Małe Serduszko z Czekolady” , „Tulipany z Amsterdamu”, „Serc Naszych Rytm”, ”W Aksamitnych Płatkach Roży” i wiele innych . Od 25 lat koncertuje w kraju i za granicą ( Niemcy ,Chorwacja , Słowacja ).