Bike Atelier MTB Maraton już w niedzielę

Bike Atelier Maraton, który 30 lipca zadebiutuje w naszym mieście co roku przyciąga setki zawodników uprawiających kolarstwo górskie. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom zarówno na stadionie miejskim jak i na całej trasie przejazdu.

-W Jastrzębiu-Zdroju startujemy ze Stadionu Miejskiego. Pierwsze metry to spory podjazd, aby chwilę później znaleźć się na 6-kilometrowym odcinku asfaltowym, którym wyjedziemy z centrum miasta w teren. Już tutaj będzie okazja do rozciągnięcia stawki, ponieważ pod koniec asfaltu pojawi się stromy podjazd – mówi organizator imprezy, Dariusz Leśniewski.

Wjazd w teren oznacza spotkanie z technicznymi odcinkami. Pierwszy raz w Bike Atelier MTB Maratonie pokonamy granicę. W rejonie 9-go kilometra znajdziemy się po czeskiej stronie, korzystając z uroków tamtejszych lasów. Po powrocie na teren Polski szutrowymi ścieżkami wrócimy bliżej centrum Jastrzębia-Zdroju, aby pokonać las Kyndra. W tym miejscu na uczestników maratonu czeka typowe cross-country. Będą trudne technicznie wąskie ścieżki z krótkimi zjazdami i podjazdami.

W lesie zlokalizowany będzie rozjazd. Zawodnicy na dystansach HOBBY i FAMILY zjadą w kierunku mety, natomiast wybierający dystans PRO pokonają jeszcze kilka odcinków technicznych, aby wyjechać na pagórkowaty teren wokół Jastrzębia-Zdroju.

Od tego miejsca trasa będzie wiodła ścieżkami szutrowymi i asfaltowymi, nie ma jednak mowy o płaskich odcinkach, ponieważ droga będzie się wznosiła i opadała. To szybkie odcinki, przebiegające m.in. przez las Ruptawiec, rejon Pielgrzymowic i Golasowic.

Na ostatnim odcinku zawodnicy na dystansie PRO wrócą do lasu Kyndra, co będzie wiązało się z pokonaniem kolejnych ścieżek typowych dla cross-country. Gdy do mety pozostaną dwa kilometry trasa skierowana zostanie na stare torowisko, podobne podłoże można było już spotkać na zawodach w Gliwicach. Tu jednak do przejechania będzie krótszy fragment po grząskich kamieniach. Następnie parkiem docieramy w rejon stadionu na bieżni którego zlokalizowano metę.

Więcej szczegółów na stronie organizatora – www.bikeateliermaraton.pl.

Współorganizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


 

Trasy zawodów

 

fot. Bike Atelier Maraton