PZPN pod wrażeniem przygotowań do II ligi

Jedynie miesiąc miał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na przystosowanie jastrzębskiego stadionu do wyśrubowanych wymogów licencyjnych PZPN-u.


Awans jastrzębskiego GKS-u przyniósł kibicom wiele radości. Dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oznaczał czas wytężonej pracy, by dostosować obiekt do wymogów licencyjnych. – Tuż po awansie najbardziej nasza uwaga skupiła się na wymogach licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Fani futbolu często nie zdają sobie sprawy, ile warunków trzeba spełnić, by na naszym obiekcie mógł zostać rozegrany mecz drugoligowy. To był okres intensywnej pracy. Tym bardziej jesteśmy usatysfakcjonowani wyrazami uznania ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych, która była pod wrażeniem widząc postęp naszych przygotowań – mówi Zofia Florek, dyrektor MOSiR-u. I dodaje, że wszystko odbywało się przy ścisłej współpracy z policją i zarządem GKS-u.

Przystosowanie jastrzębskiego stadionu do sezonu drugoligowego kosztowało miasto ponad 620 tysięcy zł. – Od razu wystąpiliśmy do prezydent Anny Hetman z prośbą o środki finansowe na niezbędne remonty i modernizacje. Nie mieliśmy zabezpieczonych na to środków w naszym budżecie – przyznaje dyrektorka.

640 krzesełek pracownicy MOSiR-u przenieśli na sektor kibiców przyjezdnych. Zgodnie z wymogami konieczne było rozbudowanie monitoringu. 12 nowych kamer oraz stanowisko systemu dowodzenia kosztowało 100 tysięcy zł. Do tego zainwestowano w zupełnie nowy moduł pierwszej pomocy ze specjalnym wjazdem dla niepełnosprawnych, klimatyzacją i sanitariatami, który będzie pełnił także funkcję pokoju kontroli antydopingowej.

Wyremontowano schody od strony budynku MOSiR, wymieniono częściowo ogrodzenie wewnętrzne i oświetlenie stadionu. Pojawiły się nowe toalety wolnostojące, wiaty dla sędziego technicznego i noszowych. – Planujemy odnowić sektor VIP i trybunę prasową – informuje Zofia Florek.

Niebawem MOSiR zainwestuje także w system identyfikacji kibiców. Dyrekcja MOSiR chce, by na stadionie pojawiło się również nowe nagłośnienie, zwiększające komfort pracy spikera.

Jak już wcześniej pisaliśmy, pracownicy ośrodka własnym sumptem wyremontowali szatnie dla sędziów oraz zawodników – zarówno gospodarzy jak i gości. Zaś sala konferencyjna wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt audiowizualny. Na ile było to możliwe, poszerzony został parking przy budynku MOSiR-u. – Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że te zmiany służą nie tylko piłce nożnej ale i innym dyscyplinom sportu, choć nie ukrywam, że awans do II ligi przyspieszył część prac – podsumowuje dyrektorka MOSiR-u.

 

fot. arch. Maciej Gucik