Utrudnienia w ruchu – maraton MTB

W związku z zawodami rowerowymi Bike Atelier Maraton MTB, które odbędą się w niedzielę, 30 lipca organizatorzy informują o utrudnieniach w ruchu wynikających z przejazdu grup kolarzy górskich.

W granicach Jastrzębia-Zdroju kilkuset kolarzy przejeżdżać będzie przez ulice w rejonie centrum miasta, a także sołectw Ruptawa i Bzie. Start zaplanowano na godzinę 10.00 na stadionie miejskim przy ul. Harcerskiej, kiedy to do rywalizacji staną najmłodsi. Ulica Harcerska na odcinku od skrzyżowania w rejonie parkingu przy banku do zjazdu na drogę prowadzącą na stadion będzie rozdzielona barierami, a ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo.
Dorośli rywalizację rozpoczną o godz. 11.30 i od tej godziny należy spodziewać się utrudnień, które potrwają do ok. 15.30.

Ważna informacja – wstrzymywanie ruchu na całej trasie będzie odbywało się na czas przejazdu poszczególnych zawodników, bowiem grupy kolarzy startują w kilkuminutowych odstępach czasowych.

Na wyjeździe oraz wjeździe do centrum miasta utrudnienia w ruchu dotyczyć będą ulic: Harcerskiej, al. Piłsudskiego, Granicznej oraz Podhalańskiej.

Szczegółowe trasy dostępne są na stronie organizatora – www.bikeateliermaraton.pl.